Marian Jungwirth - bicí
Marian měl v dětství dva sny – stát se hudebníkem a učit děti. Nakonec se mu splnily oba. Hrát na bicí se naučil u Milana Adamce v Praze, hrát na klavír v umělecké škole, učit zase na pedagogické fakultě. Zatímco přes den na základní škole v Husinci vyučuje přírodopis, chemii a informatiku, po večerech vystupuje na pódiích.  

Děti Mariana znají jako vzdělaného a trpělivého muže, v roce 2006 dokonce vyhrál krajské kolo ankety Zlatý Ámos. Publikum ho zná trochu jinak – jako nadšeného hudebníka, který miluje jazz a vydrží u bicích až do rána.
Jindřich Zíka - trubka/zpěv
Hudba Jindřicha provází už od jeho mládí, kdy v 11 letech začal hrát na flétnu. Netrvalo dlouho a jeho talent pro dechové nástroje odhalil skladatel Áda Kubata, který ho nadchl pro hru na trubku a zajistil mu místo v městské Dechovce. Po vojně, kterou mimochodem sloužil u posádkové hudby, začal Jindřich sbírat zkušenosti v dechové kapele Budvarka a dalších seskupeních.  

Působení v prestižních kapelách ho přivedlo až na špičku hudební scény – mezi lety 1997–2005 hrál na trubku v ikonickém orchestru Melody Makers Ondřeje Havelky. V roce 2004 Jindřich Zíka založil jazzový kvartet jazZÍKAspol, se kterým odehrál už stovky vystoupení v ČR i zahraničí.
Radim Sládek - piano
Radim pochází z muzikantské rodiny a už od dětství svého otce doprovázel na hodiny zobcové flétny. V mládí zkoušel hru na celou řadu nástrojů – od bicích přes saxofon až po klavír. Ten mu nakonec k srdci přirostl nejvíc. Radimovu oblibu v sakrální hudbě, kterou vystudoval na konzervatoři v Č. Budějovicích nakonec porazil jazz, kterému se věnoval na prestižní konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze.  

Radim Sládek od roku 2008 hraje také na Hammondovy varhany, které v 50. letech začaly utvářet dějiny moderního jazzu.
Jiří Výborný - baskytara/kontrabas
Ať už se Jiřího zeptáte na cokoliv týkající se jeho života, odpověď pravděpodobně bude "hudba". Ta je pro něj totiž profesí, inspirací i největším koníčkem. Jiří vystudoval konzervatoř Jaroslava Ježka a přes 15 let sbírá zkušenosti, které nyní předává talentovaným hudebníkům na českobudějovické konzervatoři a uměleckých školách v Písku a Blatné.  

Jiří ovládá kytaru, banjo, bicí, ukulele a v mládí i trubku. V kapele Jazzika hraje na své nejoblíbenější nástroje – baskytaru a kontrabas.
Poptejte Jazziku

Učil nás Ondřej Havelka i slavný Tony Monaco. I díky nim jsme
profesionálové se špičkovým zvukem.

cancel

Marian Jungwirth

bicí
cancel

Jindřich Henry Zíka

trubka, zpěv
cancel

Radim Sládek

piáno
cancel

Jiří Výborný

baskytara, kontrabas

Jiřího baskytara Sadowsky pochází z dílny nejrespektovanějšího výrobce baskytar na světě. Ruční výroba zajišťuje tu nejlepší kvalitu. Poslouchejte.

Amazing
Grace

“Děkujeme Vám mnohokrát za úžasnou hudbu a báječně strávené pohodové odpoledne. Pro mě jako hudebníka to byl balzám na duši. Lidé se bavili a vím, že na ten den budou ještě dlouho vzpomínat.”

– Tomáš Moser
Praha

S bicími Yamaha kouzlí nejen Marian, ale i světoznámý Dave Weckl doprovázející slavnou Madonu. Chytíme vás do jejich rytmu. Slibujeme.

Sway

13.

července se můžete přesvědčit naživo!

Všechny koncerty arrow

A nad tím vším bdí kvalitní japonská aparatura Yamaha. Synonymum pro křišťálově čistý zvuk.

Hospital
Blues

“Velmi ráda bych Vám jménem všech pořádajících škol poděkovala za páteční vystoupení. Vaše hudební produkce měla obrovský ohlas a byla zlatým hřebem večera. Přeji celé kapele mnoho takto úspěšných vystoupení.”

– Naďa Vokřínková
ředitelka ZŠ a MŠ Krahulčí

V čem se lišíme od jiných kapel?

- 100% živá hudba

- Společenský oděv

- Náš repertoár baví lidi všech věkových kategorií

- Umíme držet tempo s rozvíjející se zábavou

- Přizpůsobujeme repertoár aktuální situaci a náladě

- Kvalitní nástroje a ozvučení Yamaha

- Uhrajeme i osmi hodinové vystoupení

- Máme hudební vzdělání a mnoho let zkušeností (kapelník hrál 8 let v orchestru Melody Makers Ondřeje Havelky)

131

koncertů v 5 zemích Evropy. Udělejme spolu ten nejlepší.

Jiní se již rozhodli

ep ep ep ep ep ep
Poptejte Jazziku ep ep